LogosTour

 

 
Jesteśmy gotowi zrobić wszystko, by tegoroczna zima stała się wiosną Twego życia!
 
Całą ofertę zimową znajdziesz tutaj www.logostour.pl
ZIMA I SYLWESTER

KAMBODŻA ? MYANMAR ? TAJLANDIA

1 DZIEŃ
Zbiórka w porcie lotniczym im. F.Chopina w Warszawie, w terminalu 1 (stary), w hali odlotów, prawa strona przy schodach ruchomych – stanowisko LOGOSTOUR. Wylot do Azji.

2 DZIEŃ
BANGKOK – PHNOM PENH (Kambodża)
Przylot do Bangkoku. Następnie przelot do Phnom Penh, stolicy Kambodży. Transfer do hotelu. Wieczorny spacer po bulwarze nad rzeką. Dla chętnych kolacja w słynnym klubie korespondentów zagranicznych (ok. 15 USD).

3 DZIEŃ
PHNOM PENH
Całodzienne zwiedzanie Phnom Penh: Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, w której posągi Buddy są wykonane ze złota i ozdobione diamentami, a posadzkę ułożono z 5 tys. srebrnych płyt. Następnie przejazd pod Pomnik Zwycięstwa i do Muzeum Narodowego. Zwiedzanie Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng; postój przy Polach Śmierci. Po południu - zakupy na lokalnym bazarze.

4 DZIEŃ
SIEM REAP – ANGKOR WAT
Wcześnie rano wyjazd do miasta Siem Reap. Zwiedzanie największego na świecie kompleksu świątynnego Angkor Wat z XII w. Na charakterystycznej dla królestwa Angkoru świątyni-górze, znajdują się galerie pokryte m.in. płaskorzeźbami z 2 tys. apsar - tanecznic niebieskich. Dla chętnych 10-minutowy lot balonem nad Angkor Wat (ok. 15 USD).

5 DZIEŃ
ANGKOR THOM
Zwiedzanie Angkor Thom - miasta otoczonego potężnymi murami. Każda z czterech bram zwieńczona jest ogromnym wizerunkiem króla. Zwiedzanie świątyni Bayon, z 54 wieżami. Zwiedzanie świątyń leżących za murami miasta - Ta Prohm i Preah Khan, w których odkrywcy zostawili gigantyczne drzewa; przez kilkaset lat oplotły one korzeniami galerie, kaplice i biblioteki.

6 DZIEŃ
ANGKOR
Wycieczka do jednej z najpiękniejszych świątyń Angkoru – Banteay Srei, której mury z różowego piaskowca pokryte są misternymi płaskorzeźbami. Wizyta w pływającej wiosce na Jeziorze Tonle Sap.

7 DZIEŃ
SIEM REAP – BANGKOK – YANGON (Myanmar)
Przelot z Siem Reap do Bangkoku. Następnie przelot do Yangon (dawna nazwa: Rangun) – stolicy Myanmar (dawna nazwa: Birma). Transfer do hotelu.

8 DZIEŃ
YANGON
Zwiedzanie Yangon: monumentalna, pozłacana pagoda Shwedagon, symbol birmańskiego buddyzmu, największa stupa świata, zwieńczona 10-metrowym parasolem (w którym umieszczono 5448 diamentów oraz 2317 rubinów, szafirów oraz topazów, a także zawieszono 1065 złotych i 420 srebrnych dzwonków). Stupę otaczają liczne kapliczki z posągami Buddy. Następnie postój przy monumentalnym posągu leżącego Buddy. Zwiedzanie kolonialnego centrum miasta. Czas wolny na zakupy (antyki, rękodzieło, biżuteria, dzieła sztuki) na słynnym bazarze Scotta (obecnie nazwanym Bogyoke Aung San Market). Po południu transfer na lotnisko i przelot do Mandalay. Przejazd do hotelu na nocleg.

9 DZIEŃ
MANDALAY
Zwiedzanie Mandalay: świątynia Mahamuni ze świętym posągiem Buddy. Wycieczka łodzią do Mingun – największego dzwonu świata (wpisanego do księgi rekordów Guinessa). Powrót do Mandalay. Zachód słońca na wzgórzu Mandalay Hill z widokiem na rozlewiska Ayeyarwady i mury pałacu królewskiego.

10 DZIEŃ
MANDALAY – BAGAN
Transfer do portu Mandalay. Rejs statkiem na trasie Mandalay-Bagan, rzeką Ayeyarwady. Transfer do hotelu w Bagan.

11 DZIEŃ
BAGAN – MOUNT POPA
Rano wizyta na targu Nyaung Oo Market. Następnie zwiedzanie Baganu, stolicy kraju w XI-XIII w. Nad brzegiem wielkiej rzeki Ayeyarwady, na obszarze 40 km² znajdują się tysiące świątyń i stup. Pagoda Shwezigon, Wetkyi-in-Gubyaukgyi, XIII-wieczna świątynia skalna z interesującymi freskami, pagody Ananda i Ananda Ok Kyaung. Obiad. Powrót do hotelu. W godzinach popołudniowych wizyta w manufakturze laki i zwiedzanie monumentalnej świątyni Dhammayangyi Pahto. Po południu przejazd pod wulkan Mount Popa, świętą górę Natów - duchów, w które wierzą mieszkańcy Myanmaru.

12 DZIEŃ
NYAUNG SHWE
Przejazd do miejscowości Nyaung Shwe, leżącej nad malowniczym jeziorem Inle. Kolacja.

13 DZIEŃ
YANGON
Rano rejs łodzią po jeziorze Inle, na którym rybacy wiosłują wiosłem za pomocą nogi. Transfer na lotnisko. Przelot do Yangon. Transfer do hotelu na nocleg.

14 DZIEŃ
BANGKOK (Tajlandia)
Przelot do Bangkoku. Zwiedzanie stolicy Tajlandii: świątynia Złotego Buddy - Wat Traimit, w której stoi szczerozłoty, ważący 5 ton posąg Buddy, Pałac Królewski, świątynia Szmaragdowego Buddy - Wat Phra Kaew, najstarszy i największy klasztor w Bangkoku - Wat Po.

15 DZIEŃ
BANGKOK
Czas wolny. Odpoczynek, zakupy lub możliwość wycieczek fakultatywnych: rejs łodzią na pływający targ lub wizyta w ogrodzie różanym (45 USD). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

16 DZIEŃ
Przylot do Warszawy.